top of page
WhatsApp Image 2023-10-31 at 11.08.18.jpeg

Psk. Zehra Çeltekligil

Psikolog & Psikoterapist

İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamladım. “Üniversite öğrencilerinin otantiklik düzeyleri ile kişilik özellikleri arasındaki ilişkinin incelenmesi, bilişsel esnekliğin olası aracı rolünün değerlendirilmesi” konulu tez çalışması yaptım.

Eğitimlerim süresince; Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Bakım Merkezlerinde stajyer psikolog olarak görev aldım.

Terapistlik serüvenime ‘Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi Eğitimi’ alarak başladım. Sonrasında Sema Yeşilyurt Lapçin’den ‘Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi’ aldım. Ardından Hakan Kızıltan tarafından yürütülen ‘Dinamik Terapide Kuram, Klinik, Teknik Eğitimi’ni tamamladım. Sonrasında Asena Yurtsever’den ‘Avrupa Akrediteli I. Düzey Emdr Eğitimi aldım.

Terapist olma süreciminde Uzm. Dr. Tuncay Barut, Uzm. Psk. Eda Öztürk ve Uzm. Psk. Özlem Kelle Börekçi’den süpervizyon destekleri aldım.

Çalışma hayatım süresince hastane ve özel kliniklerde görev aldım. 

bottom of page